.

.

Денис Фрејтс „плажа 20“ платно уметност

Денис Фрејтс „плажа 20“ платно уметност

DEN 0.33

Износот
Залиха

Уметник : Денис Fratessubject : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија од песочна крајбрежје. Истакнати бои : Тел, сина, тен, светло сина, зелена, сива Денис Фрејтс Loveубовта на отворено започна во многу рана возраст и доведе до страст за фотографирање на пејзажи и природа, што ги направи повеќе од 30 години. На колеџ заработи Б.С. и М.С. степени во физичка географија и екологија и имаа можност да ги проучуваат физичките пејзажи и флората што ги фотографираше. Тој се фотографираше опширно во запад и во странство, наоѓајќи уникатни ликовни композиции во некои од најмногу зачудувачки локации. Иако тој продава слики на сите видови на пазари, вклучително и National Geographic, Sierra Club и National Audubon, најголемиот дел од неговиот ентузијазам се троши за производство на отпечатоци за пазарот за ликовна уметност. Неговите отпечатоци се прикажани и продадени во многу национални галерии. Тие се прифатени за неколку национални изложби на Jurуниор и имаат освоено бројни награди, вклучувајќи ја и престижната фотографија на Националните државјани на Вестморленд на годината, и фотографот на Меѓународната градина на Кех за две последователни години. Тој продава стотици фотографии и отпечатоци секоја година, за голем број производи, вклучувајќи постери, ликовни отпечатоци, книги, списанија и има објавено седум книги и 26 единствени фотографски пејзажи и календари за природа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Денис Фрејтс „плажа 20“ платно уметност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи