.

.

Војагер чекор -влезна кадифен кучиња - мека кадифен, чекор во елек за малите и средни кучиња од најдобрите материјали за миленичиња - Црна Кордура, С.

Војагер чекор -влезна кадифен кучиња - мека кадифен, чекор во елек за малите и средни кучиња од најдобрите

DEN 239.84

Износот
Залиха

Удобно шетајте го вашето домашно милениче без оглед на времето што нашата временска температура е дизајнирана да се осигура дека без оглед на условите надвор, сепак ќе успеете да го однесете вашето домашно милениче на оние прошетки што им се вртат опашката како луда. Користевме материјал за мрежи што може да дише за да го задржи вашето куче или милениче во топли денови, но исто така обезбедува изолација за оние студени прилики. И ќе биде една удобна прошетка за вашиот фудбал! За разлика од поводителите кои имаат тенденција да го затегнат вратот на вашето домашно милениче, оваа безбедносна температура рамномерно го дистрибуира притисокот околу градите за да спречи секаков вид на гушење. Прошетки без стрес Дали секогаш е борба што се обидува да го добие вашето домашно милениче во повеќето прицврстувачи? Па, ќе сакате само колку е лесен овој чекор во прицврстувачот да се облече! Едноставно, вашето куче влезе во него со предните нозе, да закачи поводник и добро е да одите. Но, она што навистина ја прави оваа поддршка за поддршка е колку е безбеден. Ние го вклопивме со силно затворање на прицврстувачи и тешки метални Д-прстени за двојна безбедност. Значи, никогаш нема да мора да се грижите за вашето куче да се мачка од прицврстувачот додека сте на прошетки. Еве повеќе причини да ја сакате оваа голема температура : • Не иритирачкиот материјал дозволува целодневно носење. • Достапно во широк спектар на големини (погледнете во табелата со големина). • Направено со големо внимание на деталите за да се обезбеди максимална издржливост. • Безбедно го држи вашето домашно милениче додека сè уште е нежно. • Убав избор на бои за да одговараат на личноста на вашето домашно милениче. Внимание : Големината не одговара директно на расата или тежината на вашето домашно милениче. Ве молиме, измерете го вашето домашно милениче и повикајте се на нашата табела за големина за најдобро вклопување пред да нарачате . мека и топла кадифен : обложена со мека и топла кадифен ткаенина, оваа прицврстувачка миленик ќе го задржи вашето домашно милениче удобно за време на прошетките во најсјајните денови . рефлексивни ленти : две Рефлективните ленти на страните на оваа прицврстување ја зголемуваат видливоста на вашето домашно милениче за оние шетања во раните утрински часови и доцните вечери . Три безбедносни карактеристики : Нашиот прицврстувач за кука и јамка, тока и двојни Д-прстени работат заедно да го заштитат вашето домашно милениче во три слоја на безбедност . Чекор, клип и одете. Влезете во вашата следна прошетка во оваа едноставна и лесна облека за носење елек. Кликнете на „Додај во количка“ сега.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи