.

.

Двоен карго за снежни панталони за мажи Swisstech, до големина 5xl

Двоен карго за снежни панталони за мажи Swisstech, до големина 5xl

DEN 479.68

Износот
Залиха

Удрете ги падините или држете се покриени во снежни услови со двојни панталони за скијање од Swisstech. Чувајте топло и суво во ветровити и влажни услови со снежни панталони со повеќе џебови за држење на вашите предмети. Прилагодливата лента за половината дава блиска удобност за време на вашите активности на отворено - Кул! Приближно. Мерења на моделот : Висина : 6'1 ”, половината : 30-1/2”, Градите : 37 ”, раменици : 45”. Моделот носи големина M. Peak Blast и Peak Resist Technology ве одржува топло и суво во ветровити и влажни услови. Централен преден патент лета со двојно затворање на предвремени. Критички прислушувани шевови. Прилагодлива лента за половината со затворање на кука и јамка. Јамки на појас. Пластичен Д-прстен за да се држат скијачки ракавици. 2 патенти странични џебови. 2 странични карго џебови. Засилени издржливи манжетни за нозе во Оксфорд. Зиперски манжетни за подигање на нозете за лесно носење. Внатрешна нога манжетни за снег. 100% полиестер. Машина за перење. Увезени. Машки двојни карго снежни панталони од Swisstech.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи