.

.

Трговска марка ликовна уметност „Пејзаж на други светски пејзажи“ од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „Пејзаж на други светски пејзажи“ од Пјер Леклерц

DEN 399.84

Износот
Залиха

Уметник : Пјер Леклерссубјект : Пејзаж-апестит : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има магацин на карпа што се издига над кањонот со шарени ленти. Роден во Квебек, Канада, Пјер Леклерк научи да ја цени природата и одличното на отворено уште од рана возраст. Неговата авантуристичка, слободна духовна природа го однесе на западниот брег на Канада, Хаваи и Ирска, престојувајќи на секоја локација неколку години. Здравиот начин на живот и величествената пустина на Британска Колумбија е она што го врати во Ванкувер. Фотографиите на Пјер се објавени ширум светот во голем број медиуми кои се движат од весници, списанија, книги, календари, национално ТВ -радиодифузија и на насловната страница на канадското географско списание. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената уметност на трговската марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Дигиталните слики што ги прикажуваме имаат најточна можна боја. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. Пјер Леклерк „Пејзаж на други светски пејзажи“.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи