.

.

2. КТ перница исечена зелена перидот и бел топаз приврзок во 14к бело злато, 18 “

2. КТ перница исечена зелена перидот и бел топаз приврзок во 14к бело злато, 18 “

DEN 0.33

Износот
Залиха

Покажете го вашиот стил со овој 14 K бело злато перидот и белиот приврзок за акцент на топаз. Овој приврзок за Green Peridot Gemstone е исправен за специјални прилики или во секое време сакате да додадете малку искра во вашата секојдневна облека. Одликувајќи се со поставка за пас, оваа перница исечена перидот е деликатно направена во фино 14к бело злато. Гемстонот „Перидот“ е прекрасно акцентиран со 0,32 карат со вкупна тежина бел топаз. Овој приврзок вклучува отстранлив тон за појавување на сребро 18 "инчен кутија ланец, што е само вистинската должина за повеќето деколте. Кноз-прстен обезбедува лесно за употреба, сигурен затворање. Овој приврзок за бело злато е запечатен со 14 K за автентичност. Овој ѓердан од приврзок за жени од 2,82 карати, Peridot, прави прекрасен подарок. 2.82 CARAT вкупна тежина Перидот. Прекрасен перниче за сечење скапоцени камења со безбедна поставка за отворено. од август 0,32 КТ бел топаз акцент. Приврзокот вклучува отстранлив, 18-инчен Стерлинг сребрена кутија со ланец со пролетен прстен. Доаѓа привлечно спакуван во потпис, подготвен подарок, кутија. Прави внимателен подарок за празници, родендени, годишнини или други прилики.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи