.

.

Црвена рута „платно уметност од Линда Врид

Црвена рута „платно уметност од Линда Врид

DEN 253.76

Износот
Залиха

Уметник : Линда Wrides Ubject : Architecture Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвен скалила до зграда. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Линда Wride „Црвена рута“ платно уметност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи