.

.

Трговска марка ликовна уметност Бруклин мост Канвас уметност од Тами Дејвисон

Трговска марка ликовна уметност Бруклин мост Канвас уметност од Тами Дејвисон

DEN 1.00

Износот
Залиха

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични вредности во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира мостот Бруклин. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи