.

.

Трговска марка ликовна уметност „Игнорирање вертикална“ платно уметност од Марк Аланте, црна мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Игнорирање вертикална“ платно уметност од Марк Аланте, црна мат, сребрена

DEN 2601.60

Износот
Залиха

Уметник : Марк Алантсејбјект : животни : Современа трговска марка ликовна уметност „Игнорирање вертикална“ уметност од Марк Аланте, Црна мат, Сребрена рамка : Уметник : Марк Аланте. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има црвена и портокалова кои риба чија долга опашка личи на пламен. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи