.

.

Miabella Women's 3- Carat T.G.W. Роуз де Франс Аметист и Дијамант Акцент 18kt Розово злато позлатено Стерлинг Сребрен 3-камен коктел прстен

Miabella Women's 3- Carat T.G.W. Роуз де Франс Аметист и Дијамант Акцент 18kt Розово злато позлатено Стерлинг

DEN 3.00

Износот
Залиха

Покажете ја својата ectionубов со овој топол засенчен миабела роза де Франс Аметист и Дијамант Акцент 3-камен коктел прстен. Изработено во зрачно злато од злато од злато, во него се располага со октагон, мулти-постепено со камења од Роуз де Франс (10 х 8мм) во центарот, превртени со два трилијантни, аметистички камења поставени од аметист (3 х 3мм) Карактеристики на осум акценти со дијаманти поставени со тркалезна, поставени од прсти (G-H, I2-I3). Засилен со висока полска завршница, овој прекрасен коктел прстен е совршен за невестата. Топете го срцето со овој гламурозен прстен од 3 камен. Изработено во 18 KT розово злато позлатено сребро. 3-1/3 КТ. Т.Г.В. Роуз де Франс и Аметист. Роуз де Франс Исечен : Октагон. Аметист пресек : трилијантно. 0,04 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,9мм. 3-камен коктел прстен. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи