.

.

Scruffs® Хилтон меморија пена душек за домашни миленици, ортопедски кревет за миленичиња, обвивка отпорна на вода, база што не се лизга-Бургундија

Scruffs® Хилтон меморија пена душек за домашни миленици, ортопедски кревет за миленичиња, обвивка отпорна

DEN 1087.84

Износот
Залиха

Скриптите Хилтон, ортопедските кревети за миленичиња се дизајнирани претежно за поголеми раси или миленичиња за кои е потребна поголема поддршка за нивните зглобови, грб или тело. Креветите се исполнети со трошка мемориска пена, овие густи честички се обликуваат во форма на милениче за да се постигне крајното ниво на поддршка. На капакот се карактеризираат со тврда факс на Хесијан Ченил Топ ткаенина со faux кожни странични wallsидови, овие се исечени со контрастни цевки и везени логоа. Внатрешна лагер отпорна на вода помага во заштитата на креветите меморија исполнето од влегување на вода и мирис. Како и со сите кревети за скрипти, надворешниот капак може да се отстрани за машинско миење и има база што не се лизга. Само капакот е машината што се мие на нежно миење од 30 степени, само со помош на благ детергент. Не бели или не се сува суво. Овие кревети се достапни во две димензии, 100x70x6cm со мемориска трошка полнење со тежина од 5,5 кг и 120х75х8см со мемориска трошка полнење со тежина од 8,2 кг. Густа мемориска пена Крома полнење : креветите за меморија за пена Scruffs® се дизајнирани со густо полнење на меморијата, за домашни миленици на кои им е потребна поголема поддршка за своите зглобови и мускули. Покрив со тврдо носење : На капакот се наоѓа тврда, ткаена горната ткаенина со кожни кожни страни. Овие странични wallsидови се исечени со контрастни цевки и везени логоа. Отпорен на вода 100 x 70 x 6cm / 39 "x 27,5" x 2,5 "& 120 x 75 x 8cm / 47" x 29,5 "x 3", за да одговараат на различни раси. Достапно во црвена, чоколада или тен. Основа што не се лизга : Креветот има база што не се лизга за лесен пристап, подобрена употребливост и подобрена безбедност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи