.

.

Магнум бесконечен чоколаден сладолед шипки 9. броење на мл

Магнум бесконечен чоколаден сладолед шипки 9. броење на мл

DEN 1.33

Износот
Залиха

На Магнум, ние веруваме дека еден ден без задоволство е изгубен ден. Затоа создаваме декадентни популации за сладолед од 1989 година. Бар за сладолед од чоколадо Магнум е темно и декадентно задоволство за оние кои сакаат интензивен вкус на чоколадо. Секоја лента содржи сладолед со темно чоколадо со чоколадо, натопен во темно чоколадо ганаш и грицки од какао грав, што го прави луксузен третман што е совршена големина за десерт. Користејќи грав какао, извори од сертифицирани фарми за дождовни шуми, секоја лента е направена со 60% какао белгиско чоколадо. Ако сакате бесконечно чоколадо, ќе сакате да го истражите целиот спектар на барови за сладолед Магнум и да откриете експанзивен свет на задоволство. Секој вкус е направен со белгиско чоколадо кое користи какао грав, извори од Алијансата за дождовни шуми, овластени ™ фарми. Белгиското чоколадо има извонредна репутација за мазниот, богат вкус и примамливата чоколадна арома. Признаено е низ целиот свет заради прецизно придржување кон занаетчиството „Стариот свет“. Магнум сладолед баровите се изработени во ова богато наследство и се изработени со рецепт за белгиски чоколадо, развиен специјално за нас. Додека сè уште е топло, оваа вкусна облога се обвиткува околу нашите кадифени сладоледи, веднаш ладење за да го оставиме нашиот потпис цврста, густа школка - подготвена и чека да биде испукана. Од интензивно до слатко до солено до темно, кој ќе го задоволи вашето следно препуштање? Магнум бесконечен чоколаден сладолед шипки 9,12 мл 3 брои со 60% какао, магнум бесконечност чоколадо е препуштена сладолед. Темно чоколаден сладолед со темна чоколадна ганаш вител натопена во темно чоколадо и брадавици од грав од какао. Сладоледот Магнум е направен со белгиско чоколадо. Какаото што се користи во овие барови за сладолед доаѓа од фармите за Алијансата за дождовни шуми. Секоја темна чоколадна сладолед е кремаста, декадентна и совршена големина за богат десерт. Сертифициран бар за сладолед Кошер.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи