.

.

Машка изведба со кратки ракави со кратки ракави за машка изведба

Машка изведба со кратки ракави со кратки ракави за машка изведба

DEN 2.33

Износот
Залиха

Вашата игра за голф и стил ќе бидат на исто ниво кога ќе ја носите оваа маичка со кратки ракави. Асиметрична шема на текстура го прави овој поло да се истакне во толпата. Дијагонална шема на контрастни ленти долж десната страна на кошулата додава уште повеќе текстура и забава на вашата кошула. Технологијата за управување со влага на Бен Хоган, моќност за управување со влага, помага да се олади и да се исуши со цртање пот од вашата кожа. Power Block помага да се спречат штетните УВ зраци на сонцето да навлезат во ткаенината. Powerspan вклучува шевовите на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење. Краток ракав на Бен Хоган со кратки ракави со кратки ракави за голф.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи