.

.

Карат Т.В. Diamond 14kt жолто злато отворено срце ѓердан, 17

Карат Т.В. Diamond 14kt жолто злато отворено срце ѓердан, 17

DEN 2.33

Износот
Залиха

Направете го нејзиното срце да трепере со овој ѓердан со отворено срце на мијабела дијамант. Изработено во блескаво жолто, овој примамлив ѓердан има 18 дијаманти со тркала, поставени од г. Подобрена со високо-поли-финиш, овој гламурозен ѓердан од дијамантско срце е совршен избор да се даде изјава за суптилен стил за наредните години. Овој дијамантски ѓердан е суспендиран на ланец од 17 инчи и се обезбедува со затворач на пролетниот прстен. Накит за мијабела : Со повеќе од 30 години искуство во создавање убав накит, Миабела го има она што го барате за да одбележите посебна пригода со нешто што искра . Миабела? Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 1/10 Карат Т.В. Diamond 14kt жолто злато отворено срце ѓердан, 17 " : изработен во 14kt жолто злато. 1/10 ct. T.W. Дијаманти. Дијамант боја : G-H. Дијамантска јасност : Si. Камења поставени од пронг. Должина на ланецот : 17". Клип на пролетниот прстен. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи