.

.

Трговска марка ликовна уметност „разиграна, сакана“ платно уметност од Тами Куснир

Трговска марка ликовна уметност „разиграна, сакана“ платно уметност од Тами Куснир

DEN 799.84

Износот
Залиха

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Animals Tyle : Модерно и современо Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тами Кушкир „Разиграна, сакана“ платно уметност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи