.

.

Стоп на вентилот на средниот ред со мозоци, без олово, внатре FIP конекции, месинг

Стоп на вентилот на средниот ред со мозоци, без олово, внатре FIP конекции, месинг

DEN 1.33

Износот
Залиха

Овој вентил за одвод на вентил во средна линија е идеален избор за контрола на исклучување во вашите системи за цевки. Се одликува со тешка конструкција на месинг отпорен на 'рѓа, рачка од леано железо, одвод на чистење, безбедни врски и повеќекратни одобренија. Произведено со највисок квалитет на материјали и изработка, тоа ќе им служи на вашите водоводни потреби верно. Стоп на стилот на компресија Стоп вентил идеален за запирање, започнување и регулирање на протокот на течности во цевководите супериорен квалитет фалсификуван месинг тело; Отпорен на дезифицирање; Отпорен на корозија; Без олово се карактеризира рачката на леано железо во согласност со стандардите NSF/ ANSI-61/372; Навојните краеви се во согласност со ANSI B1.20.1 125 PSI WOG ⚠ Калифорниски предлог 65 Предупредување : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov Стоп вентил за стоп на вентилот со мозоци, без олово, 1/2 ин. Проток во цевководи. Супериорен квалитет фалсификувани месинг тело; Отпорен на дезифицирање; Отпорен на корозија; Без олово. Се одликува со рачка од тркало од леано железо. Е во согласност со стандардите NSF/ ANSI-61/372; Навојните краеви се во согласност со ANSI B1.20.1. 125 psi wog. Лесна инсталација и работа.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи