.

.

Рејчел Пакстон „Мод точки 4“ платно уметност

Рејчел Пакстон „Мод точки 4“ платно уметност

DEN 958.40

Износот
Залиха

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производски тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со апстрактно истражување на бојата и формата. Истакнати бои : жолта, светло сина, портокалова, сина, зелена, кафеава нејзината работа е изложена на многу галерии и музеи од 1987 година. Во областа Бостон, г -ѓа Пакстон има изложена во галеријата Алфа, Галерија Зои, Институт за Современа уметност, музеј Декордова, Музеј за уметност Роуз, Музеј на уметноста Фичбург, Музејот Фулер и многу други. Покрај тоа, г -ѓа Пакстон ги изложи своите слики во Newујорк Сити во Кетрин Маркел ликовни уметности, во Неапол Флорида во галеријата „Лонгстрет Голдберг“ и во галеријата „Алин Галуп“ во Сарасота, во Провинстаун во галеријата Рајс Полак и три галерии во Портсмут во Портсмут во Портсмут во Портсмут во Портсмут во Портсмут во Портсмут во Портсмут , Н.Х. Нејзината работа е вклучена во изложбите во Сан Франциско, Лос Анџелес, Нантукет, лозјето на Марта и Грин, кој, КТ. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Рејчел Пакстон „Мод точки 4“ платно уметност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи