.

.

Зелениот гигант едноставно пареа кремана спанаќ, оз

Зелениот гигант едноставно пареа кремана спанаќ, оз

DEN 61.92

Износот
Залиха

Зелениот гигант едноставно со пареа кремана спанаќ го испорачува зеленчукот со пареа со вкус, вие и вашето семејство сакате да живеете избалансиран начин на живот. Вкусен додаток на ручек или вечера, секоја торба содржи сецкан спанаќ во крем сос зачинет со сол, кромид и лук во прав. Направени без вештачки вкусови или конзерванси, зелениот гигант замрзнат зеленчук го олеснува добивањето на вашата дневна служба на зеленчук. Овој замрзнат спанаќ обезбедува 80 калории по порција, и е достапна во погодно кутија со лесен за работа со микробранова торбичка внатре за лесна подготовка. За да уживате во овој замрзнат крем спанаќ, микробранова печка во торбичката на високо според насоките на пакетот. Можете исто така да го готвите во нелепливо тенџере на средна топлина 11 до 17 минути, повремено мешајќи. Чувајте го зелениот гигант спанаќ замрзнат додека не бидете подготвени да готвите и да ги ладите сите остатоци. Зелениот гигант работи напорно за да ви олесни да бидете добри со себе. Една кутија од 10 мл зелена гигант едноставно пареа кремана спанаќ, сосниот замрзнат зеленчук. Зелениот гигант со парен зеленчук ги испорачува зеленчуците со вкус на кои сакате да живеете избалансиран начин на живот. Вклучува сецкан спанаќ во крем сос зачинет со сол, кромид и лук во прав. Вкусен крем спанаќ содржи 80 калории по порција, и се прави без вештачки вкусови или конзерванси. Микробранова во торбата или варете во нелепнат тенџере на средна топлина. Чувајте го зелениот гигант спанаќ замрзнат додека не бидете подготвени да готвите и да ги ладите сите остатоци.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи