.

.

Шатор за крошна на Озарк Трага со лесна

Шатор за крошна на Озарк Трага со лесна

DEN 1788.80

Износот
Залиха

Подгответе се за вашата следна авантура на отворено со шаторот за кабината на Озарк Траил Поврзи се шатор со крошна од 4 лица. Овој шатор се поврзува со постојната 10 метри. X 10 метри. Trail Trail Trail го поврзува шаторот за крошна од 4 лица е брз и лесен за поставување и сместува еден душек за воздух со големина на кралицата или до 4 вреќи за спиење. Снимените споеви на Rainfly го одржуваат дождот додека предниот панел на решетката нуди вентилација. Rainfly може да се врати назад за дополнителна вентилација или на stargaze во чиста ноќ. Погодното е-порта за пристап до електричен кабел го олеснува полнењето на вашите електронски уреди. Медиумски џеб и 2 џебови на организаторот на мулти-пресек го олеснуваат одржувањето на вашиот шатор. Голема врата во форма на Д го прави влегувањето и да излезе од овој шатор. Уживајте во шаторот за кабини со 4 лица со канопи на Озарк Траил, за крошна за права нога на следното патување во фестивалот или патувањето за кампување. Клипови во вашите 10 метри. X 10 стапки. x 10 ft. Кробички со права нозе . 1 Вратата со лесен пристап Д има прозорец што пакува за приватност или се тркала за зголемена вентилација . 1 Е-порта за удобен пристап до електричен врв . има таблета за прегледување на групи . 2 прозорци и мрежен таван обезбедуваат вкрстена вентилација додека ги чуваат грешките . прозорците на постелерот за шатори за да обезбедат дополнителна приватност и заштита од дожд . Содржи висечки организатори и џебови за удобно складирање од мали, лесни предмети . набори компактно за лесен транспорт и складирање . 2 дечко јажиња обезбедуваат стабилност . димензии на подот : 9 ft. X 7 ft . Центар Висина : 66 во . Површина на подот : 63 квадратни метри . Мерки за дафли 16 in. X 7 in. X 9 во . носат тежина : 8,14 фунти . ТОБИВНА ТЕБА : Поли тафта 185t 600 мм . ткаенина за летање од дожд : поли тафта 185t 600 мм . Подна ткаенина : полиетилен . Меша ткаенина : Полиестер 68 D . носат торба ткаенина : поли Оксфорд 210Д . Материјал за рамки : Не е вклучен. Клипови во вашата крошна . лента за цвест Локација : долен wallид, 4 агли вертикална линија на цвест и мува . Број на сезони : 3 . Број на соби : 1 . Број на врати : 1 . Број на прозорци : 2 . Број на е-порти : 1 . Број на џебови за медиуми : 1 . Број на џебови од 2 пресеци : 2 . Број на столбови : 1 . Број на дечко јажиња : 2 . Број на челични влогови : 6 . Систем за поставување шатори : Пин и прстен . Просечно време на поставување за 2 лица : 5 минути . Потребно е склопување. Упатствата се зашиени во торбата за носење и исто така може да се преземат од делот за прирачници и упатства подолу . Модел бр. : W634.6.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи