.

.

Трговска марка ликовна уметност „Лори Ана 4“ платно уметност од студио за пита од цреша

Трговска марка ликовна уметност „Лори Ана 4“ платно уметност од студио за пита од цреша

DEN 1.00

Износот
Залиха

Уметник : Cherry Pie Studio Ssubject : Panderscape Style : Modern & Modernerproduct Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бела и жолта куќа од десната страна на рамката. Од првиот ден таа можеше да одржи молив, Лори Висман воодушеви што го црташе светот околу неа на начин што ќе ги натера другите да се грижат. Гледањето на светот на необичен начин ја дефинираше нејзината визија. Пред десет години, таа започна студио за пита од цреша и започна да користи посебен личен стил на сликање за да создаде пријатно хумористични слики и стих, како одраз на семејството и пријателите во нејзиниот живот. Денес Cherry Pie Studio станува национално признато уметничко студио, чии светло обоени слики може да се најдат во врвни продавници за подароци за мало и народни уметнички галерии во САД, Канада и Порто Рико. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бела и жолта куќа од десната страна на рамката.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи