.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Снежен човек жонглинг“ платно уметност од Дејвид Галчут

Заштитена марка ликовна уметност „Снежен човек жонглинг“ платно уметност од Дејвид Галчут

DEN 2.00

Износот
Залиха

Уметник : Дејвид Галхутсубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи Производски тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има модерна графичка графика на снежните снежни топки. Истакнати бои : зелена, бела, светло сина, сина Дејвид Галчут може да го сруши моментот кога реши да биде уметник до одамна во градинка. Класот црташе дрвја со креони. Неговото дрво не изгледаше како другите. Тој беше огорчен дека дрвјата дефинитивно не изгледале како кафеави и зелени Q-совети. Дрвјата имаа гранки и лисја и гнезда на птици и така избра да го нацрта својот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Современа графика на снежен човек што жонглира снежни топки.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи