.

.

Длабока индиска кујна кокос пилешко Корма, 9oz

Длабока индиска кујна кокос пилешко Корма, 9oz

DEN 81.28

Износот
Залиха

За кокосовото пилешко Кормаве веруваат во добра Корма, затоа поминуваме часови бавно симетрирање на нашите маринирани печени пилешки парчиња во нашиот кремаст кокос корма сос со топли зачини, домати, кромид, кокос и кашу. Тоа е нашиот семеен рецепт - благо зачинет, но спакуван со вкус! Затоа, подгответе се да ја ширите таа добра Корма! Deep Indian Kitchen е четврта генерација индиско-американска компанија за храна во сопственост на семејство. Ние сме во мисија да го споделиме најдоброто од индиската кујна. Одиме дополнителна милја за да се осигураме дека сè е автентично со користење на сопствените рецепти на нашето семејство и зачини и состојки со највисок квалитет, така што секој може да го доживее најдоброто од Индија. Нашите јадења се секогаш направени од гребење. Благ зачин. Нема вештачки состојки и никакви антибиотици досега. Од зачинета до благ, имаме вкус за вас!. 24g протеини по порција. Изматете ги сите ваши пријатели во размислување дека сте направиле автентична индиска вечера дома. Не грижи се! Можеме да ја задржиме тајната . сите наши оброци се семејни рецепти, пренесени со генерации . Нето тежина 9 унци. Да не се фалиме или ништо, но нашите оброци од месо и зеленчук секогаш се прават од нула, маринирани и вриени 15+ часа за неверојатен, богат вкус. 1 фиока. Без школки. Редовна големина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи