.

.

Powersmart PS in. Во безжичен V тревник за трева со 6. AH батерија и полнач

Powersmart PS in. Во безжичен V тревник за трева со 6. AH батерија и полнач

DEN 5601.44

Износот
Залиха

Совршено за дворови до 1/2 акри, оваа косилка е лесна, започнете веднаш и бара практично никакво одржување (без промени во нафтата, без филтри за воздух, без лименки за гас, итн.); Но, сепак испорачајте ја моќта слична на гас. Напојуван со мотор без четка од 80 волти, 21 in. 3 во 1 безжичен косилка е еквивалент на гас. Со батеријата 6,0 AH, таа е моќна, ефикасна, лесна и без проблеми; Поминете помалку време да работите на вашиот тревник и повеќе време уживајќи во резултатите. Powersmart безжичен електричен тревник за трева содржи со 2800 вртежи во минута без четка, 80 V 6,0 AH литиум-јонска батерија ви овозможува моќен резервен копија за расчистување на највисоката и најтешката трева. 21-инчен палуба за косење челик создава ефикасна површина за сечење со голема издржливост, што може да ви помогне лесно да го намалите тревникот. Бесплатната косилка има прилагодување на висината од 5 позиции што ви овозможува да ја промените висината на сечење за да се намали тревата и лесно да се прегази, висината на сечење во овој косилка за трева за притискање може да се прилагоди помеѓу опсегот од 1,18 до 3,0 инчи, ширината на сечење е 21 инч и Капацитетот на трева е 1,8 автобуси. Странично празнење од 3-во-1, мулчирање и можност за торба ви овозможува да ширите исечоци од трева на страна, враќајќи ги клучните хранливи материи на тревникот за да може вашата трева да расте здрава и густа. 8-инчните задни тркала во овој безжичен косилка го олеснуваат притисокот. Косичот за трева може брзо да се склопи без алатки заради дизајнот на рачката за преклопување и може да се чува привремено по преклопувањето, да заштедите простор и да ја одржувате вашата работна куќа организирана. Време на полнење на батеријата 90 минути и е 70 фунти со батерија.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи