.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Снежни пријатели“ платно уметност од Мелинда Хипшер

Заштитена марка ликовна уметност „Снежни пријатели“ платно уметност од Мелинда Хипшер

DEN 1.00

Износот
Залиха

Уметник : Мелинда Хипшерсјубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има снежен човек што држи корпа. Од рана возраст, се чувствував принуден да цртам и да сликам, честопати со охрабрување на моите наставници и семејство. Како што пораснав во практична млада жена, почнав да мислам дека сликарството е нешто што го направи за уживање, а не како сериозна кариера. Мојата глава ми рече да бидам практичен, но срцето ми ми кажа друга приказна. Отидов на колеџот за уметност и дизајн на Колумбос за да учам рекламирање. Сепак, моето срце победи на локацијата и јас бев вратен во земјата воздух во округот Хардин. Liveивеам во земјата и секој ден сум инспириран од природата. Liveивеам овде со мојот сопруг, Вес, три деца, Моли, Кајл и Брејди, златен ретривер, Грејс и Кити, Кити. Мојата уметност фаќа моменти што ги гледам во природата и моментите од празниците и прославите. Работев во одделот за графички уметности во индустријата за печатење и се вклучив во многу различни материјали за печатење. Работев со акварел и исто така уживам во сликањето на дрво со акрилни бои. Можам да сликам реални убави слики или можам да илустрирам момент од мојата фантазија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мелинда Хипшер „Снежни пријатели“ платно уметност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи