.

.

Стерлинг сребрен сафир и дијамантски апстрактен цвет прстен

Стерлинг сребрен сафир и дијамантски апстрактен цвет прстен

DEN 992.00

Износот
Залиха

Додадете летен блуз во вашиот ансамбл со овој прекрасен апстрактна гладијаторски цветен прстен. Природните сини сафири создаваат модерно цветно ремек -дело, бидејќи создадените бели сафири се расфрлани низ дизајнот на среброто на Abstarct, за да додадат дополнителна искра и боја. Тоа е совршен начин да се соберат модерна уметност и убавина на природата во едно парче накит што може да додаде талент и оригиналност на секој изглед. Овој прстен е дизајниран од SL колекција со порака. Со создавање накит што е прекрасен внатре и надвор, пораката на SL Collection се открива преку скриен кафеав дијамант (0,02 CT) поставен во тресењето на овој приврзок за да ги зајакне жените да ја откријат својата внатрешна сила, моќ и убавина. Овој прстен има затворена под-галерија за удобност со поставка со два тони, истакнувајќи го логото на SL Collection SL во 18 K цврсто жолто злато. „Заедно можеме да го инспирираме светот да го цениме дијамантот во себе“. - С.Л. SL колекција Стерлинг Сребрен сафир и дијамантски апстрактен цвет прстен.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи