.

.

1- Карат Т.В. Дијамант со три-камен 14 кт прстен за ангажман на бело злато

1- Карат Т.В. Дијамант со три-камен 14 кт прстен за ангажман на бело злато

DEN 10064.00

Износот
Залиха

Победи го своето срце со прстен за ангажман со дијаманти што го почестува вашето минато, го слави вашето сегашност и со нетрпение очекува иднината заедно. Модерен во бело злато, изминатиот сегашна идна прстен покажува трио камења од Дијамант Центар, потсетувајќи ја на вашето ветување дека ќе биде од нејзина страна, секогаш. Сјајни со дијаманти, овој прстен е завршен со полиран сјај. Империјал 1-5/8 Карат Т.В. Дијамант три-камен 14 KT прстен за ангажман на бело злато : Тежина на дијамант : 1-5/8 КТ. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 14 KT бело злато што може да се златни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи