.

.

Трговска марка уметност Стариот хотел Ваутома Канвас уметност од Рајан Радке

Трговска марка уметност Стариот хотел Ваутома Канвас уметност од Рајан Радке

DEN 0.67

Износот
Залиха

Подготвени да се претставиме без обележја, кои се прикажани во различни големини, ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има стар хотел. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи