.

.

Трговска марка ликовна уметност „патување 49“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „патување 49“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 1.67

Износот
Залиха

Уметник : Lantern Presssubject : Пејзаж-апелатиј : Тип на крајбрежје Производ : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има знак што покажува различни локации што седат на плажа. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Патување 49“ платно уметност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи