.

.

Трговска марка ликовна уметност „Книга за ботаника VIII“ Арт од платно од портфолио на диво јаболко

Трговска марка ликовна уметност „Книга за ботаника VIII“ Арт од платно од портфолио на диво јаболко

DEN 399.84

Износот
Залиха

Уметник : портфолија на диви јаболка : Флоралстајл : Модерен производ Тип на модерни производи : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер ботанички дијаграм на круша. Талентирани и креативни дизајнери и уметнички директори. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер ботанички дијаграм на цвет на круша.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи