.

.

Трговска марка ликовна уметност замислете сина платно wallидна уметност од Ариан Мошајди

Трговска марка ликовна уметност замислете сина платно wallидна уметност од Ариан Мошајди

DEN 1.00

Износот
Залиха

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова е подготвено за виси, галерија завиткано уметничко дело го карактеризира замислете го спомен -обележјето со цвеќиња што го украсуваат. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи