.

.

Грант дами околу златото

Грант дами околу златото

DEN 0.67

Износот
Залиха

Облекани, безжични дизајнерски очила за сонце за сонце од Фостер Грант и Ко се софистицирано преземање на кружниот тренд благодарение на нивната поголема големина и заоблен мост со розово злато, крајно парче и храм. Влошките на носот и советите за неутрални гумени храмови обезбедуваат повеќе прилагодено вклопување за удобност, додека леќите на градиентите со сина боја на сила и отпорни на удар, даваат мало гроздобер вибрации. Премиум анти-рефлексивна облога го намалува сјајот за засилена визуелна јасност додека 100% UVA-UVB (UV400) заштитни чувари на леќи против штетните ефекти на сонцето. Заштитата на оптичко одделение UV400 помага да се блокира потенцијално штетната сина светлина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи