.

.

Decathlon Forclaz Trek 100, 23 ° F Real Down Down Packable Puffer Rankpacking јакна, машки, портокалови, мали

Decathlon Forclaz Trek 100, 23 ° F Real Down Down Packable Puffer Rankpacking јакна, машки, портокалови, мали

DEN 2.67

Износот
Залиха

Чувствувајќи се ладно за време на раните утрински часови или треба стилска јакна за пафер за секојдневна употреба. Нашиот тим на ентузијасти на отворено го дизајнираше нашиот деклалон Forclaz Trek 100, 23 ° F Real Down Packable Puffer Bandpacking јакна, машки, портокалови, мали за носење во кое било ладно време. Stayе останете топло и пријатно со нашата ранец надолу јакна! Носена како трет слој, надолу јакната ќе ве загрее за време на студените температури приближувајќи се на 23 ° F. Тоа е најкомпресивно од нашите јакни што може да се компресира до џебот на јакна, помагајќи ви да носите повеќе во ранецот за пешачење! Долу-јакна има ткаенина што е отпорна на вода, неговата способност да ја направи водата да ја истекува својата површина без да ја апсорбира. Нашата машка јакна за мафија е машината што може да се мие и машината се суши. Decathlon Forclaz Trek 100, 23 ° F Реално надолу пакуван пакет со рак на рак, машки, портокалова, мала топлина удобна помеѓу 23 ° F и 41 ° F. RDS етички надолу со моќност на полнење од 800 кубини . носени како 3 -ти слој, тој е сертифициран за активна температура на удобност од 23 ° F за време на стандардизиран тест во термичка комора. Компактен дизајн/тежина на полнењето лесно се склопува во левиот џеб со помош на патент со двојно влечење . xxs : 2,5 мл . XS : 2,6 мл . S : 2,9 мл . М : 3,1 мл . l : 3,3 мл . XL : 3,5 мл . надворешна ткаенина третирана со површинска вода што ја отповикува водата за да се спречи влегувањето во вода. Водениот имот на ткаенина е неговата способност да направи вода да ја истече својата површина без да ја апсорбираме . Ние Препорачајте да носите водоотпорна јакна ако изложеноста на дожд се пролонгира . препорачуваме да го вратите по секое миење . Долу придобивки Термичката изолација е обезбедена од воздухот заробен во надолу и пердуви . Ултра-ниска тежина : Даун е полесен од синтетичкото Пополнете додека нудите ист степен на топлина. Ова заштедува уште поголема тежина во вашиот ранец . Ултра-компресивно . Грижа за вашата јакна 1. Машинско миење, 30 ° F, со 2 или 3 тениски топки. Нежен циклус на вртење . 2. Туркајте суво со 2 или 3 тениски топки . Повторете 2 или 3 пати додека не се исуши целосно.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи