.

.

Мелница на контурата на контурата во сребро во сребро

Мелница на контурата на контурата во сребро во сребро

DEN 1424.00

Износот
Залиха

Millgrained Edge Contour Ring Guard. Овој контурен прстен ги комбинира поставувањето на отворите, што е најкласичен стил на прстен во стилот. Покрај тоа, тој има гроздобер стил на миризба на рабовите. Тоа е совршен чувар на прстенот за секој што бара класичен и гроздобер во еден прстен. Совршено ќе го комплиментира секој прстен за ангажман во стилот, без разлика дали е гроздобер или не. Ние сме направени да нарачаат компанија со над 20 години искуство во индустријата за накит. Секој прстен е индивидуално направен во големината на прстот, металниот тип, бојата и изборот на камен. Во суштина, ние го создаваме точниот прстен што ќе го изберете и тој е 100% направен да нарача и сосема ново само за вас! Ние нудиме се што ќе видите во 10 K, 14 K, 18 K, Platinum или Silver со CZ, обоени камења или дијаманти (квалитети достапни од F боја до I боја и VS1 до I1 јасност). Ве молиме, прашајте дали сакате варијација што не е наведена. Запомнете дека правевме подобрувачи на прстенот повеќе од 20 години. Она што нè прави посебни и една од најголемите причини да купиме од Twobirch е тоа што можеме да го прилагодиме секој прстен за да одговара на вашиот прстен за ангажман. Процесот е едноставен. Сè што треба да направите е да ни испратите фотографии од вашиот прстен за ангажман одозгора и преглед на профилот. Ако тоа не е доволно причина да се купи од Twobirch, запомнете ја нашата 100% загарантирана политика за задоволство. Немаме испрашано поставено Поставена политика за враќање што го прави вашиот ризик за купување бесплатно. На крајот на денот, сакаме да бидете 100% среќни. Се чувствувате уверено кога купувате со Twobirch !! Поставете во сребро со прекрасни црно-бели дијаманти (G-H I2-I3), ќе бидете воодушевени од тоа колку ќе биде убав вашиот накит со двабирх. Ќе одговара на тркалезен камен : 0,5 до 2 каратски пасијанс. Прстен чувар за солитер исечен на кушин . ќе одговара на принцезата Стоун : 0,5 до 2 карати солитер . Зајакнувачите на прстенот можат да се чувствуваат цврсто заради тоа колку широки го прават вашиот невестински сет. Препорачуваме поголема големина од 1/2 за да се обезбеди удобно вклопување.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи