.

.

Ројал постелнина мека домашна четкана ултра мека памук, комплет со 3 парчиња со 3 парчиња

Ројал постелнина мека домашна четкана ултра мека памук, комплет со 3 парчиња со 3 парчиња

DEN 607.84

Износот
Залиха

Brushed Percale Ultra Soft 100% памучен сет на памук Добијте го вашиот најсакан и пријатна ноќен сон во овие меки и раскошни памучни листови. Постелнината на Ројал меки домашни листови со перкали нудат квалитет и достапност за секого. Овој сет со 3 парчиња лист може да го користи секој во која било просторија и е направен не само за мекост и удобност, туку и за издржливост. Овој сет за постелнина е ткаен од 100% памук што е природно и дише. Листовите се миење на машината и суви за лесна грижа и доаѓаат во најразлични бои за да одговараат на нечии потреби. Опремените чаршафи се вклопуваат во душеци до 16 ”и се целосно еластични за да обезбедат совршено, безбедно вклопување. Достапно во големини близнаци преку Кинг. Сет со близнаци вклучува 1 - 66 "x 96" рамен лист 1 - 39 "x 75" поставен лист, се вклопува до раменица од 16 "1 - 20" x 30 "перници има 100% четкани памучни перкали машина за перење, што може да се охрабри, безбеден, безбеден, понуден во Бела, светло сива, јаглен, сива боја, руменило розово, слонова коска и морнарица, достапна во големини на близнаци, целосни, кралици и крали, целосно еластични вградени листови се вклопуваат до 16 ”душек мек и трајно увезено увоз ОЕКО-tex сертифицирани упатства за нега пред првата употреба. Машинско миење топло со слични бои. Користете не-хлорно белило кога е потребно. Tumble Dry Ship. Отстранете веднаш.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи