.

.

КТ перница го исече танзанитскиот ореов прстен во среброто на стерлинг

КТ перница го исече танзанитскиот ореов прстен во среброто на стерлинг

DEN 3.00

Износот
Залиха

Искористете ја можноста да додадете поп -боја на вашиот изглед, особено ако е виолетово овој прстен го заокружува прстот во софистицираност, благодарение на симулираниот танзанит скапоцен камен и блескава кубна цирконија што тече околу двојното ореол и надолу по шанците. Завршувањето на ИТ се прецизни аспекти од рака низ перничето за максимална искра. Вклучува кутија за лесно давање подароци. Овој прекрасен прстен е направен во цврсто .925 Стерлинг сребро и има запечатен белег на 925 за автентичност. Главен камен : симулиран танзанит; 3 карати, сечење перница, 8 x 8 mm; Виолето-сина боја со јасност SI1-SI2. Акцент камен : кубна цирконија; 0,75 карати, тркалезна брилијантна форма, 1 x 1 mm; F-G боја со јасност VS1. Метал : .925 Стерлинг сребро со печат од 925, 3,5 грама. Големина : Прстенот е достапен во големини 5 до 9. Вклучува кутија за подароци за потпис, совршена за специјални прилики. Месец на родилството : декември.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи