.

.

Трговска марка ликовна уметност 'брашно наутички iii' платно уметност од Данхуи Наи

Трговска марка ликовна уметност 'брашно наутички iii' платно уметност од Данхуи Наи

DEN 3.00

Износот
Залиха

Уметник : Danhui Naisubject : Animals Tyle : Наутички прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има сина рак илустрирана во центарот на рамката. Истакнати бои : Бело, светло сино портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сина рак илустрирана во центарот на рамката.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи