.

.

Трговска марка уметност прозорец кутии платно wallидна уметност од Дејвид Лојд Гловер

Трговска марка уметност прозорец кутии платно wallидна уметност од Дејвид Лојд Гловер

DEN 0.33

Износот
Залиха

Подготвени за презентација без обесено, оваа подготвена за виси, галерија завиткана од уметничко дело има прозорци кутии со цвеќиња. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи