.

.

Трговска марка ликовна уметност „Свети Пети 3“ платно уметност од Холи Конгер

Трговска марка ликовна уметност „Свети Пети 3“ платно уметност од Холи Конгер

DEN 639.68

Износот
Залиха

Уметник : Holli Congersubject : Seasonal Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има колаж за типографија на Свети Патрик и лепечани во капи. Истакнати бои : тен, бела, црвена, жолта, зелена, портокалова Холи Конгер отсекогаш ја сакала уметноста и за време на училиште, уметничките проекти биле нејзини омилени. Во трето одделение, нејзината наставничка по уметност ја претстави со голем случај со зелен молив (кој сè уште го има денес) за тоа што го има најдобриот цртеж во часот. Таа продолжи да заработи диплома за графички дизајн и рекламирање и е професионален уметник веќе 20 години giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Колаж за типографија на Денот на Свети Патрик и лепечани во капи.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи