.

.

ПРИСАРТИ „Музика“ платно уметност

ПРИСАРТИ „Музика“ платно уметност

DEN 1071.84

Износот
Залиха

Уметник : Pris Arts Subject : People Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-завиткан платно Арва Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на скелетот што свири гитара. Истакнати бои : црвено, сино, вино, портокалово, црно, јас сум самоучен уметник кој живее во југ. Роден сум во Манила, Филипини. Дипломирав диплома за диплома за ликовни уметности, специјализирани за внатрешен дизајн на Универзитетот во Санто Томас. Снимам скоро 12 години како хоби, а потоа почнав да им давам како подароци за родендени, свадби и различни прилики. Како дизајнер, некои од моите уметнички дела се користат како додатоци за куќите, продавниците и канцелариите на мојот клиент. Ми се допаѓа да користам радосни, чудесни бои. Додава забава и задоволство во моите слики. Всушност, најчестиот коментар што го слушам во врска со мојата работа е дека моето уметничко дело само ги тера луѓето да се насмевнуваат. Јас, исто така, ми беше нарачано да правам разни слики како подароци и да додадам на нечии лични колекции. Јас сум член на Обединетите народни уметници. Моите слики на многу начини снимаат што е најважно за мене : моите чувства и искуства со семејството и пријателите, местата што ги посетив заедно со емотивните аспекти на мојот живот. Мојата надеж е дека на овие слики ќе најдете нешто познато, нешто што ќе ве удри и ќе ве потсети на она што е важно во вашиот сопствен живот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. ПРИСАРТС „Музика“ платно уметност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи