.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мала птица“ платно уметност од Рејчел Пакстон, Бела мат, рамка за бреза

Трговска марка ликовна уметност „Мала птица“ платно уметност од Рејчел Пакстон, Бела мат, рамка за бреза

DEN 1.00

Износот
Залиха

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Animalsивотни Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Мала птица“ платно уметност од Рејчел Пакстон, Бела мат, Бреза Рамка : Уметник : Рејчел Пакстон. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има црвена и црна птица против зелена, жолта и сина позадина со апстрактни обрасци и пишување. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи