.

.

Трговска марка ликовна уметност „овоштарник на орев“ платно уметност од Лин Хјуз

Трговска марка ликовна уметност „овоштарник на орев“ платно уметност од Лин Хјуз

DEN 2.67

Износот
Залиха

Уметник : Лин Хјухесубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сини и виолетови дрвја над сина позадина. Истакнати бои : бела, сина, светло сина, виолетова, црна Лин Хјуз е апстрактен сликар со седиште во областа на заливот Сан Франциско. За време на нејзините две децении како професионален уметник, нејзината работа е прикажана на истакнати корпоративни простори, ресторани со високи производи, галерии и уметнички кафулиња. Имаше неколку самостојни изложби низ годините, вклучувајќи ексклузивен настан во кој се здружи со Мерцедес-Бенз од Калифорнија. Во 2013 година, една од нејзините слики беше избрана за насловната страница на учебникот од колеџ, „Родови животи“, од iaулија Т. Вуд. Таа неодамна ја лиценцираше една од нејзините слики во лондонската куќа за дизајн, уметност на мода, за да се пресоздаде на ткаенина за линија за облека за жени. Лин поддржа голем број на младински уметнички програми во Заливот на Заливот и беше инструктор во Центарот за визуелни уметности Лилијан Пејли во Оукланд, Калифорнија. Лин студирал ликовна уметност на колеџот Чабот во Хејворд, Калифорнија и на Универзитетот во Калифорнија, Беркли. Лин ги наведува Густав Климт и Питер Макс како големи влијанија и ја опишува нејзината работа како претставува лично искуство со loveубов, загуба и бесконечна радост. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лин Хјуз е апстрактен сликар со седиште во областа на заливот Сан Франциско. За време на нејзините две децении како професионален уметник, нејзината работа е прикажана на истакнати корпоративни простори, ресторани со високи производи, галерии и уметнички кафулиња. Имаше неколку самостојни изложби низ годините, вклучувајќи ексклузивен настан во кој се здружи со Мерцедес-Бенз од Калифорнија. Во 2013 година, една од нејзините слики беше избрана за насловната страница на учебникот од колеџ, „Родови животи“, од iaулија Т. Вуд. Таа неодамна ја лиценцираше една од нејзините слики во лондонската куќа за дизајн, уметност на мода, за да се пресоздаде на ткаенина за линија за облека за жени. Лин поддржа голем број на младински уметнички програми во Заливот на Заливот и беше инструктор во Центарот за визуелни уметности Лилијан Пејли во Оукланд, Калифорнија. Лин студирал ликовна уметност на колеџот Чабот во Хејворд, Калифорнија и на Универзитетот во Калифорнија, Беркли. Лин ги наведува Густав Климт и Питер Макс како големи влијанија и ја опишува нејзината работа како претставува лично искуство со loveубов, загуба и бесконечна радост. - Сини и виолетови дрвја над сина позадина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи