.

.

Примарно злато Карат бело злато 7x смарагд исечен сафир и аа дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато 7x смарагд исечен сафир и аа дијамантски прстен

DEN 5836.80

Износот
Залиха

Ibrивотен избор за секоја пригода, овој сино сафир и дијамантски прстен нуди стил на привлекување очи. Гласно направено од 14 карат бело злато Овој прстен е украсен со 7x5mm смарагд-исечен, 1,20 CTTW Синиот сафир скапоцен камен и I1 јасност пенливи кружни дијаманти акценти за симпатичен изглед. Овој дизајнерски прстен е достапен во големината на прстот 7.Метална тежина : 1,98 грамсејли Тип : Стил на фининг : Gemmstone и Diamond Ringgender : Women's Metal : Goldgold Karat : 14 karatmetal Color : Whiteband Shard : 2 до 5 mm (tupered) Големина на прстенот : 7 Gemstone Детали : Тип : Sapphire Birthstone месец : септември Колор : Bluecut : Emerald Shape : Octagon / Emeraldsize : 7mm x 5mmweight : 1,2 cttwquantity : 1jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Јасност : I1 Color : G-Ibirthstone месец : Април. Поставување на 4 Jewelry : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или подароци.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи