.

.

Ораво КТ перница го намали прстенот со аметист солитер во злато од роза од 14 килограми

Ораво КТ перница го намали прстенот со аметист солитер во злато од роза од 14 килограми

DEN 5183.84

Износот
Залиха

Украсете се себеси или некој близок со овој 2 КТ перница исечен прстен на аметистик солитер во злато од роза од 14 килограми. Овој прстен има исклучителна 2 каратска вкупна тежина природна аметистичка скапоцен камен. Точно исечен и изработен, перничето исечете го скапоцен камен на аметист, со мерење 7 x 7 mm, зрачи живописна виолетова боја. Овој прстен во стилот на пасијанс има безбедна поставка за пасијанс што обезбедува издржливост. Овој прстен на скапоцен камен е направен во злато од розово 14К и има печат од 14К од внатрешноста на групата за автентичност. Аметист е роден камен за месец февруари, што го прави овој златен скапоцен камен прстен одличен подарок за специјални прилики. Овој прстен вклучува потпис, висококвалитетен, презентација на прстенести кутија. Природен аметист, намалување на перница, вкупна тежина од 2 карати. 7 x 7 mm, виолетова боја, јасност Si1-Si2. 14к розово злато прстен обележан и запечатен 14к за автентичност. Стил на прстен : Солитар. Безбедно поставување на пасијанс. Аметист е роден камен за месец февруари. Овој прстен за скапоцени камења прави одличен подарок за годишнини, родендени, празници или други специјални прилики . Вклучува кутија за презентација на прстенот за потписи. Прстенот тежи 2,25 грама.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи