.

.

Свежи јаболка од слатконго, секоја од нив

Свежи јаболка од слатконго, секоја од нив

DEN 227.84

Износот
Залиха

Однесувајте се кон вкусниот, крцкав вкус на јаболката од слатконго. Овој розов крст помеѓу медкрипс и Зестар е познат по својата жолта позадина наизменична црвена боја и светло бело пеги, и има свеж, сладок вкус со жив допир на цитрус, мед и зачин. Уживајте во оној со појадок или ручек или како свежа закуска во кое било време од денот. Јаболкото Sweetango е најдобро за јадење свеж, надвор од рака, иако неговиот вкус и текстура се добро прилагодени за курви, пити и мафини. Можете дури и да ги спарите со остри сирења и крекери за да создадете зачудувачка табла за сирење за мезе за да ги споделите со гостите. Можностите се бесконечни со јаболка од слатконго. Јаболка од слатконго, секоја : хибриден крст на јаболко од мед и јаболко од зеста. Јасни, сладок вкус со жив допир на цитрус, мед и зачин. Најдобро јаде свежо, надвор од рака. Јасни, неверојатно сочни и јасно вкусни. Вкусот и текстурата се добро прилагодени за курви, пити и мафини.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи