.

.

Дукална торба со црвен грав 14. Оз - Фријол Ројо Болса

Дукална торба со црвен грав 14. Оз - Фријол Ројо Болса

DEN 3359.20

Износот
Залиха

Црвениот грав Дукал има голема содржина на влакна и се добар извор на протеини. Можете да готвите грав во вода и да додадете малку сол и бибер за едноставен оброк, ако немате многу време да готвите цел оброк со нив. Тие се лесни за складирање во контејнер во кабинетот. Гравот обично се подготвува со ориз. Ако ги користите со ориз, ќе имате оброк што е здрав и вкусен бидејќи и двете состојки имаат висока содржина на протеини и влакна. Можете лесно да додадете други зачини во грав, бидејќи нема многу вкус на нив кога ќе бидат подготвени без други состојки. Alto contenido de fibra y proteãnabajo contenido de grasa.frijoles procesados ​​100% природни.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи