.

.

Твининг чај чај kcup engl brkfst

Твининг чај чај kcup engl brkfst

DEN 0.33

Износот
Залиха

Со закажување на Нејзиното Височество кралицата Елизабета Втора Трговци со чај и кафе Р. Твининг и компанија ограничен во Лондон. Достапно во широк спектар на црна, зелена, хербална и chai latte k-куп ® под. Ангелскиот појадок е нашиот најпопуларен чај. За да ја создадеме оваа добро избалансирана мешавина, внимателно ги избираме најдобрите чаеви од пет различни региони, секој со свои уникатни карактеристики. Робусноста од овие региони е надополнета со помеки и посуптилни чаеви од Кина и Индонезија. Комбинацијата на овие сорти дава комплексна, полноправна, жива чаша чај што е совршено во секое време од денот. Твингингс на Лондон ® Приказната 1709, Томас Твининг започна да продава фин чај од англиска продавница во Стронд, Лондон . Денес, Твинингс продолжува да продава некои од најдобрите чаеви од светот од оригиналната продавница и во повеќе од 100 земји низ целиот свет. Твининг чај чај kcup engl brkfst, 12pc (пакет од 6).

Декларираните карактеристики

Поврзани производи