.

.

Зелени играчки песок и вода Делукс игра сет: Депонија камион W брод, лопата и гребло

Зелени играчки песок и вода Делукс игра сет: Депонија камион W брод, лопата и гребло

DEN 2.33

Износот
Залиха

Изградете замок. Копајте за погребано богатство. Направено од 100% рециклирана пластика без БПА, фталати или ПВЦ, овој сет на Еко-Груви песок и вода игра секогаш остава лесен отпечаток, без оглед колку е амбициозен проектот. Овој сет од 6 парчиња доаѓа со камионот со депонија, спортски брод, капетан патка, лопата, гребло и калапот за замок од песок. Камионот депонија има супер кул еко-дизајн со прифатлива Dumper и без метални оски. Лесниот спортски брод е специјално големина за мали раце, и плови одлично, што го прави совршена играчка за када, базен или торба за плажа. Плус, сите парчиња се безбедни машини за миење садови, што го прави совршен сет и за затворен и за игра на отворено! Овој сет на песок и вода не е ваша типична играчка. Направено од 100% пост-потрошувач рециклирани пластични млечни чаши (HDPE #2 пластика) кои заштедуваат енергија и ги намалуваат емисиите на стакленички гасови. Без надворешни облоги, бои или бои, оваа супер безбедна, трајна играчка е добра за земјата и безбедна и забавна за малите. Исто така е спакувано без пластични филмови или врски со пресврт. Направено од 100% рециклирана пластика. Без ПВЦ, БПА или Пталати. Безбедна машина за миење садови.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи