.

.

Terra & Sky женски плус големина на руно атлетизмот џемпент

Terra & Sky женски плус големина на руно атлетизмот џемпент

DEN 2.33

Износот
Залиха

Класична удобност со допир на модерен стил, овој женски плус големина на женски плус големина, атлетично џемпери е одлична за секојдневно носење или работа во студено време. Оваа џемпери е изработена од топла ткаенина од руно, која рециклирала полиестер, кој ви обезбедува удобно парче активна облека што е еколошка. Оваа џемпери на Fleece Cutring е дизајниран да биде во чекор со сите ваши дневни активности. Тие се одликуваат со стилизирање на шик што ги прави погодни за да се качуваат низ куќата, да се упатат кон теретана или да се носат за да извршат некои работи. Опремено со 2 џебови за складирање, еластични глуждови на дното за вклопување и покриена еластична лента за половината со функционален кабел за влечење што ви овозможува да ги обезбедите по желба. Inseam 28,5 "ви обезбедува целосен стил, само додадете ја омилената маичка или натпревар со нашата женска маичка за жени со плус со големина. 65% рециклиран полиестер / 22% рајон / 13% памук. Рециклиран полиестер / 34% рајон / 3% спандекс. Џебови : 65% полиестер / 35% рајон. Топло руно ткаенина. Опуштено вклопување. Чувство на мека рака. 2 "ширина на половината. Функционален кабел за влечење. Еластичен глужд. 2 странични џебови. Направете го тоа сет со нашата маичка за руно (кликнете овде). Машина за перење.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи