.

.

Уметнички ткајачи Харпут Медалјон област килим, Гарнет, 2 '3'

Уметнички ткајачи Харпут Медалјон област килим, Гарнет, 2 '3'

DEN 1600.00

Износот
Залиха

Нудејќи боемски и гроздобер мотиви нагласени со светли и уникатни бои, килимот на медалјонската област Сандја Боемска медалјон додава разноврсен стил на кој било простор за живеење. Машина ткаена со полипропилен влакна, овој килим е одличен за влезови или зафатени ходници низ домот. Покрај тоа, овој килим има удобна, средна висина на куп, додека одржува низок профил за лесно чистење за домови со деца или миленичиња. За одржување, вакуум редовно и место чисто по потреба. Машина ткаена во Турција со 100% полипропилен. Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите . сложените детали додаваат димензија на вашиот простор . дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците . Тешка и отпорна на дамки. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина пред да примените решенија за чистење. Се препорачува употреба на подлога за килим за да се спречи лизгање и движење.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи