.

.

Домашен сос од домати на Рао

Домашен сос од домати на Рао

DEN 3.33

Износот
Залиха

Домашен сос од тестенини од домати на Рао, 24 мл, го однесе дома славниот вкус на домашниот сос од босилек од домати на Рао. Сосоците од домати на Рао се направени исто како и класичниот италијански сос од тестенини. Нашиот традиционален сос од шпагети е направен од прекрасни домати од јужна Италија, полека се вклопува во мали серии со најдобри состојки, како што се свеж лук, ароматичен босилек, кромид и италијанско маслиново масло. Црвениот сос на Рао нема мешавини од домати, паста, вода, скроб, полнење, бои или додаден шеќер, што помага да се направи нашиот сос од тестенини од домати, автентичен, хранлив и вкусен. Користете го овој сос од тестенини за некои од нашите класични рецепти како модар патлиџан или пилешко пармигиана, кремасти школки од домати бурати, или дури и како сос од пица. Со домашната домашна Рао, првично родена во Newујорк, сега можете да внесете автентичен италијански вкус во вашиот дом. Домашниот сос од босилек од домати на Рао е разноврсен сос од домати што добро би се спарил со вашите омилени тестенини со малку јаглерод, или го користеле овој класичен сос од тестенини од домати од босилек како состојка во вашите омилени рецепти. Премиум квалитет, класичен италијански сос од домати. Доматовите со бавно време го воздигнуваат нивниот природен сладок вкус. Донесете генерации на одличен вкус во вашиот дом со овој сос од босилек од домати. Само загрејте 5 минути и сервирајте. Уживајте во сос од шпагети со класични рецепти како пилешки пармезан или кремасти домати бурата школки. Парот црвен сос со домашните тестенини на Рао. Сос од тестенини од домати, направен со ароматичен свеж босилек, свеж лук и италијанско маслиново масло. Сос од тестенини од кето, без шеќер додаден. Сос од тестенини со малку јаглерод.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи