.

.

-102y Dovetail Guides HD TV антена Двоен дел 28-36dB милја моторизиран степен на ротација на отворено антена САД приклучок

-102y Dovetail Guides HD TV антена Двоен дел 28-36dB милја моторизиран степен на ротација на отворено антена

DEN 1.00

Износот
Залиха

Опис : Широк опсег од 150 милји, добијте бесплатен емитуван HD TV сигнал.360 ° Систем за вртење со безжичен далечински управувач, отпорен 1 корисна HD антена без употреба на раздвојување. Сакате да гледате на јасна слика кога ќе се вратите со омилените шоу.Спецификации : Материјал : Алуминиум, пластика.Сиз : 50,55 x 74,55 x 25.58cm.color : Покажете како слики.max ротација : 360 степени. Фрекенција : VHF 47 ~ 230 MHz, UHF 470 ~ 890 MHz.Antenna Gain : 28-36db.Reception Опсег : 150 милји.Канели : 1 ~ 69.Коаксијален кабел : 10 M.Plug Type : AC 110 VOperation Температура : -10 степени ~ 50 степени .Notes : Поради разликата во поставувањето на светлината и резолуциите, бојата на предметот може да биде малку поинаква од сликите. Ве молиме, дозволете мала разлика во димензијата поради различно рачно мерење. Пакуван вклучен : 1 x на отворено антена.1 x далечински управувач.1 x моќност Кутија.1 x Упатство.1 x Коаксијален кабел. Водоотпорен, заштитено осветлување, цврсто и сигурен. Тоа е најдобриот пријател на вашата ТВ-кутија | Со целата нова високо-добивка на надворешна антена, која собира подобар сигнал од која било конвенционална антена | Оваа надворешна ТВ-антена обезбедува квалитет на кристал и со опсег од 150 милји, нејасните екрани се нешто од минатото , без оглед каде ќе изберете да седите за вашиот тросед | Поддршка за раздвојување : Земете 2 телевизори во исто време! VHF/UHF целосен канал со засилувач | 360 степени ротација со инфрацрвениот далечински контролер, без борби за покривот, обидувајќи се да го поправите вашиот сигнал. Водоотпорен, заштитено осветлување, цврсто и сигурен. Тоа е најдобриот пријател на вашата ТВ -кутија. Со целата нова антена на отворено со висока добивка, тоа собира подобар сигнал од која било конвенционална антена. Оваа ТВ -антена на отворено обезбедува квалитет на кристал и со опсег од 150 милји, нејасните екрани се нешто од минатото, без разлика каде ќе изберете да седите софа. Поддршка за раздвојување : Земете 2 телевизори во исто време! VHF/UHF целосен канал со засилувач. Ротација од 360 степени со инфрацрвен далечински контролер, без борби за покривот што се обидуваат да го поправат вашиот сигнал.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи